Suierat la respiratie

Re: Suierat la respiratie

Mesajde chioreanflorin » Joi Ian 27, 2011 9:43 am

leonard scrie:Cu scuzelem de rigoare, nu stiu cum am facut dar nu am observat acest post. Noroc cu postarea ca am observat. :mrgreen:
Acum vreo 3 ani am vazut un catel provenit de la Cluj, care avea exact la fel un suierat foarte puternic, de care nu scapa nicicum. A trebuit sa faca un tratament destul de indelungat, ca sa scape, iar acum este sanatos si voinic. In plus acel catel nici nu se dezvolta. Foarte probabil ca avea o bronsita sau ceva asemanator la plamani. Eu zic ca sa te duci neaparat la doctor caci chiar si frigul acesta excesiv la catelusa e posibil tot de acolo sa provina. Sa ne spui ce ai facut.

te referi la catelu de la Hany arabu care a crescut pe gresie cateva luni ?
chioreanflorin

Mesajde leonard » Joi Ian 27, 2011 10:04 am

Exact la el. Acum este bine mersi la un proprietar, a devenit agresiv, insa e sanatos.
If you want a dog, take any dog, I f you want a friend take a bull terrier!!!
http://www.leonardia.ro
leonard
Site Admin

Mesajde chioreanflorin » Joi Ian 27, 2011 2:22 pm

atunci poate era bine sa fi precizat si faptul ca a ``crescut`` pe gresie cateva luni si e posibil sa fi fost deacolo ,pentru ca tu nu ai vazut cand am dat catelu daca avea sau nu suierat .
si agresivitatea o fi tot din cauza mea ca nu am socializat catelu :)

oricum ma bucur ca o duce bine ,poate i convingi sa intre si ei sa puna ceva poze cu el
chioreanflorin

Mesajde leonard » Joi Ian 27, 2011 4:01 pm

Si eu am 3 pui care au crescut numai pe gresie, da nu suiera, fluiera sau nici macar la pian nu stiu sa cante...or fi defecti??? :roll: Nu cred ca are statul pe gresie legatura cu faptul ca puiul era bolnav. Dar poate ma insel :roll:
If you want a dog, take any dog, I f you want a friend take a bull terrier!!!
http://www.leonardia.ro
leonard
Site Admin

Anterior

Înapoi la Sanatate-Health