Tremurat

Tremurat

Mesajde BetotheQueen » Dum Noi 04, 2012 11:03 pm

:geek: este normal daca din cand in cand tremura dar nu mai mult de 2 minute.mai exact a iesit afara cam 5minute sa-si fdaca nevoile si afara erau 17 grade odata intrata in casa a inceput sa tremure stand in picioare.
BetotheQueen

Re: Tremurat

Mesajde leonard » Lun Noi 05, 2012 1:15 am

Depinde de motivul din care tremura. Daca in casa era mult mai cald e posibil sa tremure datorita schimbarii bruste de temperatura!
If you want a dog, take any dog, I f you want a friend take a bull terrier!!!
http://www.leonardia.ro
leonard
Site Admin

Mesajde BetotheQueen » Lun Noi 05, 2012 1:28 pm

In casa a fost 20 de grade..
BetotheQueen

Mesajde mirceaBZ » Lun Noi 05, 2012 1:37 pm

Al meu are aproape 3 ani, si de multe ori tremura cand vede ca ma indrept spre tarc si isi da seama ca urmeaza o plimbare, mai ales acum cand s-a lasat si racoarea si iese de la caldura din cotet afara. Poate fi din cauza adrenalinei, de exaltare. Observ clar tremuriciul pe coapsele picioarelor din spate, de-abia asteapta sa-i pun lesa la gat. Eu zic ca e din cauza trairilor pe care le are, trairi pe care le are la cote maxime pt niste evenimente care pt noi par banale. De exemplu al meu era superfercit de parca era o minune ca mai suntem in viata, dupa ce am trecut de cineva care plimba pechinezul, el nefiind socializat cu cainii si avand mai mult experiente "negative" cu ei.
-nu va suparati, ce rasa e catelul dumneavoastra?
-3D doamna!
mirceaBZ

Mesajde BetotheQueen » Lun Noi 05, 2012 10:42 pm

;) Multumesc Mult!
BetotheQueen

Înapoi la Sanatate-Health