testes do not descend

testes do not descend

Mesajde marcosfonse » Mie Mai 09, 2012 2:20 pm

testes do not descend

I need to clarify some doubts
A. - Until age is advisable to wait for a puppy, or descend to lower their testicles (one or both).
2. - If accomplished this age, or the testicles have not descended ... what are the alternatives do.

Thank you very much for your contributions, I need to know very well to make a note to my website

----------------------------------------------------------------------------------------------------

testiculele nu coboara

Am nevoie de a clarifica unele îndoieli
A. - până la vârsta este recomandabil să aşteptaţi pentru un catelus, sau coborî să reducă testiculele lor (unul sau ambele).
2. - Dacă realizat această vârstă, sau testicule nu au coborât ... Care sunt alternativele nu.

Vă mulţumesc foarte mult pentru contribuţiile dumneavoastră, am nevoie să ştiu foarte bine să facă o notă de la site-ul meu
marcosfonse

Re: testes do not descend

Mesajde leonard » Joi Mai 10, 2012 12:49 am

Normaly the testicles is down early ( round 2-3 months, but is possibile to be down also to 4-5 months. After this age....I belive can be a problem, and must do something for give down the testicles.
If you want a dog, take any dog, I f you want a friend take a bull terrier!!!
http://www.leonardia.ro
leonard
Site Admin

Înapoi la Sanatate-Health