iritatie pe piele!!!

iritatie pe piele!!!

Mesajde outlaw » Mie Iul 07, 2010 3:41 pm

Salut am si eu nevoie de ceva indrumare pentru problema asta, scrofita mea are de ceva timp o iritatie pe piele care s-a mai diminuat putin nu stiu exact e este o sa pun cateva poze si o sa astept pareri si sfaturi, va multumesc.
Imagine
Imagine
Imagine
outlaw

Re: iritatie pe piele!!!

Mesajde Simpaticul69 » Sâm Iul 10, 2010 9:08 pm

Cam neclare pozele dar pare ca si cum s-ar fi scarpinat tare.......dar cred ca nu poate ajunge acol, pare ca ar fi chiar pe mijlocul spatelui.
Simpaticul69

Mesajde leonard » Sâm Iul 10, 2010 9:33 pm

Eu am vazut-o...e o iritatie si parul e intr-un fel...decolorat daca se poate spune asa...adica nu mai e a;lb, dar doar in zona cu iritatia. :roll:
If you want a dog, take any dog, I f you want a friend take a bull terrier!!!
http://www.leonardia.ro
leonard
Site Admin

Mesajde marcosfonse » Mie Iul 14, 2010 2:35 pm

alo
SDE problema a variat originile piele
alergiile alimentare, mizerie, iarba, soare, etc ...
ciuperci
acarieni şi / sau externe paraziţi

Am crezut întotdeauna că cea mai rezonabilă este că veţi participa la un medic veterinar şi să facă un test de păr sau a pielii. Cu acest veţi avea mai multă securitate, care este problema, iar medicul vă va oferi o soluţie mai bună

hello
sde the issue has varied origins skin
food allergies, dirt, grass, sun, etc ...
mushrooms
mites and / or external parasites

I've always believed that the most reasonable is that you attend a veterinarian and to make a test of hair or skin. With this you will have more security that is the problem and the doctor will give you a better solution
marcosfonse

Mesajde outlaw » Mie Iul 14, 2010 3:50 pm

I went to a vet. and he told me that it was food allergy, but since then i 've changed the food and the rash didn't disappeared, i've waited 2 months even longer i don't really know what to think about this problem so if you have any idea about this please give me an advice.

am fost la veterinar si mi-a spus ca e alergie la mancare, am schimbat mancarea si tot nu i-a trecut, a trecut ceva timp de atunci si iritatia a ramas la fel nu stiu ca sa mai cred asa ca astept sfaturi daca aveti
outlaw

Mesajde bartaiomu » Sâm Iul 24, 2010 10:43 am

outlaw scrie:I went to a vet. and he told me that it was food allergy, but since then i 've changed the food and the rash didn't disappeared, i've waited 2 months even longer i don't really know what to think about this problem so if you have any idea about this please give me an advice.

am fost la veterinar si mi-a spus ca e alergie la mancare, am schimbat mancarea si tot nu i-a trecut, a trecut ceva timp de atunci si iritatia a ramas la fel nu stiu ca sa mai cred asa ca astept sfaturi daca aveti

Sfatul meu este sa mergi la un medic care a avut de a face cu astfel de iritatii,daca poti si ai drum prin Bucuresti te pot trimite la cineva bun.Dupa parerea mea e posibil ca iritatia sa fie de la iarba,praf si soare.Daca ai schimbat alimentatia si de 2 luni e la fel,e clar,nu e de la alimentatie.Inca o intrebare...ce sampon folosesti si cat de des o speli?
bartaiomu

Mesajde outlaw » Dum Iul 25, 2010 10:09 pm

nu am drum prea curand in bucuresti dar cu siguranta o sa te caut daca e sa ajung si in legatura cu spalatul nu prea des pt ca nu prea se murdareste, o sterg cu un prosop ud in fiecare searasi samponul mi-a recomandat medicul ori sampon de catei pt par alb sau daca nu johnson's baby, le-am incercat pe amandoua dar sincer nu este nici o diferenta, treaba e ca ei i-a aparut asta inainte sa iau johnson's, oricum a vazut-o leonard iarasi si el crede ca nu mai are nimic doar ca a fost afectat parul si o sa i se schimbe la naparlire, eu sper asa sa fie daca nu o sa ajung pe la bucale si te caut
outlaw

Mesajde bartaiomu » Lun Iul 26, 2010 6:45 am

outlaw scrie:nu am drum prea curand in bucuresti dar cu siguranta o sa te caut daca e sa ajung si in legatura cu spalatul nu prea des pt ca nu prea se murdareste, o sterg cu un prosop ud in fiecare searasi samponul mi-a recomandat medicul ori sampon de catei pt par alb sau daca nu johnson's baby, le-am incercat pe amandoua dar sincer nu este nici o diferenta, treaba e ca ei i-a aparut asta inainte sa iau johnson's, oricum a vazut-o leonard iarasi si el crede ca nu mai are nimic doar ca a fost afectat parul si o sa i se schimbe la naparlire, eu sper asa sa fie daca nu o sa ajung pe la bucale si te caut

Daca ai drum sau daca nu-i trece,nu ezita sa ma suni,ai numarul si mailul meu in pagina vanzari la topicul meu.Multa bafta cu frumusetea cea mica.
bartaiomu

Mesajde outlaw » Lun Iul 26, 2010 12:33 pm

o sa te sun daca vad ca nu rezolv nimic, merci mult de tot
outlaw

Mesajde alingrapa » Mar Iun 18, 2013 1:17 pm

salut! i-a aparut de ceva vreme puiutului meu pe cap langa ureche o iritatie, adica i-a cazut parul si a ramas doar pielea, o pata mica ca si cum ai pune un deget. apoi i-am dat cu un unguent si s-a mai extins un pic iritatia, nu mi s-a parut ca-i trece. am fost la veterinar si mi-a dat acum un sampon pe care l-am diluat cu apa si mi-a zis sa-l frec acolo zilnic sa-i intre in piele si la 3-4 zile face o crusta si sa-i spal crusta. ma rog de-abia am inceput sa-i dau si inca nu sunt rezultate. pe de alta parte ii cade parul foarte mult.. imi pare rau dar nu am nicio poza cu iritatia. de hranit ii dau doar belcando cu pui, si rar ii mai dau orez cu vita sau legume si fructe, lapte, branza, deci nu cred ca e de la alimentatie. aveti idee ce poate sa fie? si in legatura cu parul care ii cade de pe tot corpul poate sa naparleasca?
alingrapa

Următorul

Înapoi la Sanatate-Health