All questions about Pedigree Maker

Re: All questions about Pedigree Maker

Mesajde arlequin » Mie Mai 14, 2014 8:12 am

Intrebare: La ce ajuta mai concret pedigree maker? Adica, completezi pedigreeul cainelui si pe urma arata ca un pedigree normal, doar ca are poze. Se tine vreo evidenta a cainilor? Intreb pentru ca sunt curioasa si i-as baga si eu pe ai mei.

offtopic: Cei care sunt pe jelly bean vad site-ul destul de ok. Eu am un sony xperia si site-ul functioneaza normal pe telefon. Pe tableta e adevarat ca arata putin atfel, sunt anumite butoane care nu apar si nu imi tine minte username-ul si parola orice as face.
The wisest mind has something yet to learn.
arlequin

Mesajde leonard » Mie Mai 14, 2014 10:59 am

Pedigree maker este ca orice baza de date de pedigree...foloseste la acelasi lucru, promovarea si gasirea mai usoara a cainilor postati. Daca ve4ti da o cautare dupa numele cianilor veti gasi trimitere si din Pedigree maker. In al doilea rand, sa zicem ca vrei sa faci monta cu un caine care deja se afla in baza de date, poti vedea pedigreeul puilor viitori. Si nu in ultimul rand poti cauta un caine dupa care vrei sa faci un line brreeding. Daca introduci femela ta si dai cautare dupa un caine din pedigreeul uniui mascul care se alfa si in pedigreeul femelei tale, iti apare in lista toti masculii care contin acel caine in pedigree...pe scurt...cine vrea chinologie...va gasi f util aceasta baza de date. ;)
Eu intru de pe tel, un HTC one care are tot sitem de operare android ca si tabletele, si mie imi salveaza parolele si userul si pe forum si pe playbull.ro
If you want a dog, take any dog, I f you want a friend take a bull terrier!!!
http://www.leonardia.ro
leonard
Site Admin

Mesajde Bogdan » Joi Mai 15, 2014 7:41 pm

Posibil sa aibe legatura si cu browserul folosit. Cel nativ de Android e mai tantalau in multe cazuri. Cu Google Chrome de exemplu, merge. Asta strict la tablete si telefoane
Bogdan

Mesajde leonard » Mar Iun 10, 2014 1:07 pm

O informatie utila pt cei care vor sa posteze in pedigree maker: numele vainilor cat si pozele in denumirea lor sa nu contina acrste caractere
' , ; - _ "
Programul le percepe ca erori si la terminare va aparea mesajul ,,Query neexecutat"
leonard
Site Admin

Mesajde leonard » Mie Iun 18, 2014 11:09 pm

Pentru a posta cat mai multi caini din pedigreeul cainelui vostru este bine sa le faceti profile si la parinti si la bunici. In acest fel in pedigreeul cainelui vostru, parintii si bunicii vor aparea cu numele drept link la profilul lor care printr-o simpla apasare poate fi vizualizat!
leonard
Site Admin

Anterior

Înapoi la Pedigree Maker