Salutari tuturor

Salutari tuturor

Mesajde Rheea » Sâm Sep 21, 2013 6:37 pm

ImagineBuna ! Sant nou venit aici si la fel cum am mai zis si pe alt forum as vrea sa fie de bun augur si sa invat cat mai multe de la voi cei mai vechi in cresterea celei mai deosebite rase .Iubesc rasa aceasta fiinda e speciala Nu de mult am luat 2 bull terrieri si doar 1 are pedigree din pacate , de aceea as vrea sa v-o prezint pe Rheea femela mea de bull , ea nu are ped dar as vrea sa o scot totusi si pe ea in expo , v-as ruga sa-mi dati mai multe detalii nu stiu cum se procedeaza cu cei care nu au pedigree desi sant rasa pura ImagineImagineImagine acum poze doar cu ea .
Rheea

Re: Salutari tuturor

Mesajde leonard » Dum Sep 22, 2013 1:15 pm

Cred ca este pe undeva pe la diverse dau sfaturi deschis un topic despre asta...oricum..trebuie sa o scoti in doua expozitii CAC adica doar nationale si daca in fiecare obtine FB atunci obtine pedigree de tipicitate. Acest lucru nu e greu caci vorbim de expizitiile de amatori nu profi....si acolo se obtin destul de usor aceste calificative
If you want a dog, take any dog, I f you want a friend take a bull terrier!!!
http://www.leonardia.ro
leonard
Site Admin

Mesajde Rheea » Dum Sep 22, 2013 6:30 pm

leonard scrie:Cred ca este pe undeva pe la diverse dau sfaturi deschis un topic despre asta...oricum..trebuie sa o scoti in doua expozitii CAC adica doar nationale si daca in fiecare obtine FB atunci obtine pedigree de tipicitate. Acest lucru nu e greu caci vorbim de expizitiile de amatori nu profi....si acolo se obtin destul de usor aceste calificative

Multumesc ! Masculul Amstaff e junior si are pedigree participam in expo profesionale :) dar nu ne descurcam cu cei fara ped :)
Rheea

Mesajde leonard » Lun Sep 23, 2013 9:37 am

Expo profesionale sunt cele arbitrate de crescatori si in general sunt....non FCI...ca.ele GCI sint msi...light , ca sa ma exprim. Frumos :-D
If you want a dog, take any dog, I f you want a friend take a bull terrier!!!
http://www.leonardia.ro
leonard
Site Admin

Înapoi la Bun venit-Welcome