Pet sau Show Quality- explicatii pe intelesul tuturor

Re: Pet sau Show Quality- explicatii pe intelesul tuturor

Mesajde leonard » Mar Noi 28, 2017 12:45 pm

Am recitit ce am postat acum cativa ani la acest topic si constat cu surprindere ca...inca e valabil :mrgreen: Din pacate in tara noastra, foarte mult proprietari au optat spre caini fara pedigree, ulterior decizand sa ii reproduca. De aici provin cele mai multe abandonuri, cei mai multi catei cu stapani iresponsabili intrucat puii fara pedigree nu se vand dupa asteptarile celor care ii produc( si care de cele mai multe ori se ghideaza dupa repturile crescatorilor) si ajung sa fie dati cand cresc...oricui...doar sa se scape de ei...si asa ajung cainii pe grupuri ...sa fie plansi do toti iubitorii( aceiasi iubitori carora nu le pasa de rasa si reproduc haotic orice doar pt ca sunt masculi si femele) care nu tin cont de nici un considerent dupa care se fac montele...care iubitori ulterior sar in capul crescatorilor pt ca nu...slaveaza saracii caini...vanduti de ei oricui...De aceea...pana cand ajungem sa facem lucrurile cum trebuie...noi vom tot vedea caini abandonati, maltratati si care cauta o familie iubitoare...DACA IUBITI BULLTERRIERII...NU FACETI LUCRURI CARE LE POT DAUNA!!! Cum ar fi reproducerea necontrolata.
If you want a dog, take any dog, I f you want a friend take a bull terrier!!!
http://www.leonardia.ro
leonard
Site Admin

Anterior

Înapoi la Diverse-Miscellaneous